ARCHIWUM 2008

Konserwator Zabytków w Sopocie przywrócona do pracy

30.12.2008

Miejska Konserwator Zabytków w Sopocie Danuta Zasławska dostarczyła 29 grudnia 2008 roku, postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie o przywróceniu do pracy. Pani Konserwator została przywrócona do pracy z dniem dostarczenia postanowienia.

Oświadczenie

Od kilku miesięcy życie moje i moich najbliższych zamieniono w piekło. Brutalnie próbuje pozbawić się mnie dobrego imienia, podważa się moją uczciwość i kompetencje.
Stanowisko Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu dostałam się w wyniku konkursu, nie znając przedtem żadnego z sopockich urzędników. Nie należałam do żadnej partii, ani układu towarzyskiego. Żywię skromną nadzieję, iż w dotychczasowej pracy dałam się poznać jako osoba kompetentna, łącząca pasję zawodową z uczciwością i życzliwością wobec ludzi. Wielokrotnie poświęcałam swój prywatny czas, by interweniować na różny sposób, gdy zagrożona była substancja zabytkowa, zawsze kierując się troską o architektoniczne dziedzictwo dawnego Sopotu.

Zostałam w sposób sztuczny wplątana w sprawę wynikłą z nagrań p. Julke. Jak wielokrotnie zeznawałam, w sprawie planowanej przez inwestora przebudowy strychu przy ul. Czyżewskiego 4 nigdy nie zostało wszczęte żadne postępowanie administracyjne skutkujące wydaniem jakiejkolwiek decyzji przez Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu, nikt nigdy nie naciskał na mnie w tej kwestii. Prezydent Sopotu, pan Jacek Karnowski nie otrzymał mojej notatki służbowej w tej sprawie. Pan Julke na planowane prace budowlane we wspomnianym budynku NIGDY nie wystąpił do tutejszego urzędu: ani o pozwolenie Konserwatora Zabytków, ani o pozwolenie na budowę.
W dniu 25 września złożyłam w Prokuraturze Krajowej po raz pierwszy wyjaśnienia w sprawie przekroczenia uprawnień przez przesłuchujących mnie funkcjonariuszy CBA. W listopadzie br. zostałam przesłuchana w tej sprawie w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej: moje 7-godzinne zeznania jako osoby, której przyznano status pokrzywdzonej, dotyczyły działań, jakim mnie poddało CBA w lipcu bieżącego roku. Zarówno wówczas, jak i dziś oświadczam, iż nikt nie zmusi mnie do tego, bym fałszywymi zeznaniami obciążyła kogokolwiek, choćby miała mnie za to spotkać śmierć cywilna.

W działaniach wobec mojej osoby naruszono elementarne prawa człowieka, powiadomiona została o tym Fundacja Helsińska, przygotowywane są także wnioski do Rzecznika Praw Obywatelskich i podobnych instytucji europejskich. Prasa wielokrotnie podawała nieprawdziwe informacje naruszające moje dobre imię, w tym wypadku także nieuniknione będą moje działania prawne.
Niemal w wigilię Bożego Narodzenia decyzją niezawisłego sądu przywrócono mnie do pracy po trzymiesięcznym okresie zawieszenia, odsyłam państwa do znamiennej sentencji wyroku w tej sprawie. Nie mogę w tej chwili ujawnić kontekstu postanowienia prokuratury o zawieszeniu mnie w czynnościach służbowych oraz powodów, dla których na rozpatrzenie mego złożonego niezwłocznie zażalenia na powyższe postanowienie musiałam czekać nie trzy dni, zagwarantowane prawem, a trzy miesiące.
W urzędzie miasta, do którego udałam się, by poinformować o decyzji sądu, spotkało mnie wzruszające przyjęcie ze strony koleżanek i kolegów. Ale równie cenne dla mnie są słowa solidarności, wsparcia i otuchy ze strony zwykłych ludzi, choćby anonimowego sprzedawcy jabłek, portiera, parkingowego i wielu innych mieszkańców Sopotu, miasta, któremu oddałam całą swoją wiedzę i serce.

dr Danuta Zasławska
historyk sztuki, archeolog
Konserwator Zabytków Miasta Sopotu

Załącznik:
Postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie o przywróceniu do pracy

ROZWIŃ

Prawie 140 tys. złotych na stypendia dla uczniów i studentów z Sopotu.

17.12.2008

W piątek, 19 grudnia o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Sopotu za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne uczniom i studentom.

W piątek, 19 grudnia o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Sopotu za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne uczniom i studentom.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów
41 stypendiów całorocznych (150 zł miesięcznie od września 2008 do czerwca 2009)
5 stypendiów jednorazowych w wys. 300 zł.

Studenci
24 stypendia całoroczne (350 zł miesięcznie od października 2008 do czerwca 2009)

Razem z budżetu na wyżej wymienione stypendia Prezydenta Miasta Sopotu przeznaczono 138 600zł.

ROZWIŃ

Sopockie Betlejem – Jarmark Bożonarodzeniowy Caritas i Wigilia dla osób ubogich, chorych i samotnych.

17.12.2008

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej informuje i zaprasza w dniach 19 – 23 grudnia na Sopockie Betlejem – Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Młodzieżową Placówkę Wychowawczą na wewnętrznym dziedzińcu Caritas przy ul. Sikorskiego w Sopocie. A 24 grudnia o godz. 12.00 tradycyjnie już wigilia dla osób ubogich, chorych i samotnych.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej informuje i zaprasza w dniach 19 – 23 grudnia na Sopockie Betlejem – Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Młodzieżową Placówkę Wychowawczą na wewnętrznym dziedzińcu Caritas przy ul. Sikorskiego w Sopocie.
Oficjalne otwarcie Jarmarku nastąpi w piątek, 19 grudnia o godz. 17.00. Zakończeniem Sopockiego Betlejem będzie wspólna Wigilia dla osób ubogich, chorych i samotnych 24 grudnia o godz. 12.00.
W sobotę, poniedziałek i wtorek działalność Jarmarku rozpocznie się o godz. 10.00, a w niedzielę – o 12.00. Każdego dnia zakończenie przewidziane jest ok. godz. 21.15.
Na jarmarcznych kramikach będzie można kupić łakocie, ozdoby, upominki wykonane przez osoby niepełnosprawne – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na miejscu będzie można skosztować słodkości, napić się gorącej herbaty z sokiem…
Codziennie zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestniczenia w atrakcyjnym programie artystycznym obejmującym przedstawienia, koncerty muzyczne czy czytanie opowieści wigilijnych i świątecznych. Na odwiedzających czekać będzie także Święty Mikołaj!
Sopockie Betlejem jest inicjatywą wspierającą akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z której dochód przeznaczony jest na działalność i pomoc dzieciom z rodzin z trudnościami.

PROGRAM SOPOCKIEGO BETLEJEM
Piątek 19 grudnia

17.00 rozpoczęcie Jarmarku „Sopockie Betlejem”
- Przyjęcie od Harcerzy światła Betlejemskiego
20.00 Wigilijna świeca - Koncert zespołu Duval
Sobota 20 grudnia
10.00 otwarcie kramików
15.00 „Herody” przedstawienie teatralne dla dzieci - Teatr Rozmaitości
18.00 Bajki i opowieści świąteczne dla dzieci
20.00 Koncert
Niedziela 21 grudnia
12.00 otwarcie kramików
15.00 „Opowieść Wigilijna” dla dzieci przedstawienie Teatru „QFER”
18.00 Bajki i opowieści świąteczne dla dzieci
20.00 W drodze do stajenki … koncert w wykonaniu :
- Agnieszka Tomaszewska - sopran
- Anna Fedorowicz - śpiew
-Tomasz Stroynowski - fortepian
Poniedziałek 22 grudnia
10.00 otwarcie kramików
14.00 „Mikołajowe Niespodzianki” – atrakcje i zabawy dla dzieci prowadzone przez Teatr Groteska
18.00 Bajki i opowieści świąteczne dla dzieci
20.00 Jazzowe kolędowanie – Przemek Diakowski i przyjaciele
Wtorek 23 grudnia
10.00 otwarcie kramików
11.00 „Mikołajowe Zabawy” - moc atrakcji dla dzieci - Teatr Malutki
12.30 Program artystyczny
18.00 Bajki i opowieści świąteczne dla dzieci
Środa 24 grudnia
12.00 Spotkanie wigilijne dla osób ubogich, samotnych

ROZWIŃ

WIGILIA TEATRALNA W OFF DE BICZ

16.12.2008

W piątek 19 grudnia o godz. 19.00 Teatr OFF de Bicz zaprasza na wigilie teatralną - spektakl oraz kolację świąteczną.

W piątek 19 grudnia o godz. 19.00 Teatr OFF de Bicz zaprasza na wigilię teatralną - spektakl oraz kolację świąteczną.

"Spowiedź Wowry" w reżyserii Luby Zarembińskiej na podstawie "Spowiedzi w drewnie" J. Wilkowskiego
Obsada: Ida Bocian, Tymon Bocian, Henryk Dąbrowski, Aleksandra Kania, Katarzyna Sowala, Piotr Topolski

„Spowiedź Wowry” to opowieść o twórcy rzeźb świętych, który u kresu swego życia, zaczyna się zastanawiać nad jego sensem i wartością swojej spuścizny. Świadomość zbliżającej się śmierci pojawia się w środku pracy nad rzeźbą Chrystusa Frasobliwego i w tym momencie staje się dla niego jasnym, że to dzieło, pozostanie niedokończone. Ale to nie wszystko. Wilkowski, a także Zarembińska w swojej adaptacji, ożywiają rzeźby Wowry i wkładają w ich usta oskarżenia, które artysta wystosowuje sam przeciwko sobie. Jego przewinieniami są zatem niedostatek talentu, który uniemożliwia wykonanie doskonałego dzieła, robienie sztuki za pieniądze, ale także tworzenie postaci świętych zgodnych z jego własna wizją artystyczną, ale nie zawsze z tradycją katolicką. Ten ostatni „grzech Wowry” sprowokował Lubę Zarembińską do postawienia pytania o religijność w ogóle i jej możliwość we współczesnym społeczeństwie. Na ile obrządek religijny nosi w sobie znamiona prawdy i wiary, a na ile jest po prostu postawą na pokaz. Ożywione świątki, które w spektaklu są nawiązaniem do współczesnych wierzących, są w swojej „religijności” przede wszystkim organem kontroli zachowań innych i nie potrafią wybaczać ludzkich słabości, a do porządku musi je przywoływać sam Chrystus.

Po spektaklu - kolacja świąteczna
Bilety: 15/20 zł

Sopocka Scena Off de BICZ
Teatr na Plaży
ul. Mamuszki 2
81-718 Sopot
tel. 058555 22 34 lub 0609 690 038
www.offdebicz.sopot.pl

ROZWIŃ

Sopocka Liga Halowa im. Pawła Orlińskiego 2008/2009

16.12.2008

Barbarians pierwszymi liderami. Mecz Gwiazd Sopockiej Ligi Halowej zainaugurował rozgrywki mistrzostw Sopotu futsalu, gdzie lepsi okazali się piłkarze z Brodwina pokonując All Stars SLH 5:2.

Mecz Gwiazd Sopockiej Ligi Halowej zainaugurował rozgrywki mistrzostw Sopotu futsalu, gdzie lepsi okazali się piłkarze z Brodwina pokonując All Stars SLH 5:2. W przerwie meczu odbyły się konkursy dla kibiców i piłkarzy. Najlepiej piłką żonglował Sebastian Wilk a lekcji strzeleckiej precyzji udzielił Robert Piżewski. Blisko dwustuosobowa publiczność do kibicowania zagrzewał zespół bębniarzy.

Zawody uroczyście otworzył wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek i pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych Andrzej Kowalczys. Po minucie ciszy oddającej hołd Pawłowi Orlińskiemu, którego imieniem noszą zmagania przystąpiono do konfrontacji.

Jeszcze na dobre nie wystartowała rywalizacja, a już zostały wręczone nagrody. Bramkarskie rękawice dla golkipera, który wpuści pierwszego gola przygotował Wojciech Fułek. Przypomnijmy, że grający w reprezentacji magistratu wiceprezydent często ratuje swoją drużynę z opresji broniąc właśnie w bramce. A dla zdobywcy pierwszego gola Andrzej Kowalczys przygotował piłkę.

W pierwszym ligowym meczu wicemistrz Sopotu drużyna Torpedo UG zmierzyła się z Albert FT. Po wyrównanej walce trzy punkty zainkasowali studenci. Natomiast nagrody specjalne zgarnął bramkarz Alberta - Andrzej Gajewski oraz strzelec Torpedo - Karol Czorniej.

Nie brakowało dalszych niespodzianek, jednak największą sensacją pierwszej kolejki spotkań była wysoka wygrana debiutanta rywalizacji Rugby Barbarians Polska. Zespół z legendami polskiego rugby Grzegorzem Kacałą i Sylwestrem Hodurą na czele, pokonał mocną drużynę Saur Neptun Gdańsk 8:2. Po dwa gole dla "Barbarzyńców" strzelili Marcin Ładkowski i Krzysztof Woźniak.

Wyniki 1. kolejki spotkań SLH:
(13 grudnia 2008 roku)
Torpedo Uniwersytet Gdański - Albert Football Team Gdańsk 3:1 (2:1): Karol Czorniej 2, Robert Piżewski - Krzysztof Sielski, Daniel Kupis.
Kamionka Sopot - Alfa PMedia Sopot 6:2 (2:1): Remigiusz Smętek 3, Tomasz Kroll 2, Sebastian Sikorski - Jakub Gołębiowski, Mateusz Pelowski.
Saur Neptun Gdańsk - Rugby Barbarians Polska 2:8 (2:4): Sebastian Śniechowski 2 - Marcin Ładkowski 2, Krzysztof Woźniak 2, Janusz Wydrowski, Wojciech Łężak, Robert Królikowski.
Samson Sopot - Karlikowo Sopot 2:1 (1:1): Adam Szabłowski, Dariusz Szyca - Łukasz Truskowski.
Oldboys Sopot - Kamienny Potok Sopot 7:3 (2:2): Rafał Wróblewski 2, Tomasz Michałowski, Filip Heinig, Marcin Malak, Piotr Górecki, Tomasz Michałowski - Łukasz Chrustowski 3.

Tabela (bramki, punkty):
1. Rugby Barbarians Polska 8:2 3
2. Oldboys Sopot 7:3 3
3. Kamionka Sopot 6:2 3
4. Torpedo Uniwersytet Gdański 3:1 3
5. PTS Samson Sopot 2:1 3
6. PDP Karlikowo Sopot 1:2 0
7. Albert Football Team Gdańsk 1:3 0
8. Kamienny Potok Sopot 3:7 0
9. Alfa PMedia Sopot 2:6 0
10.Saur Neptun Gdańsk 2:8 0

Organizatorami imprezy są Instytut Informacji Publicznej, Stowarzyszenie Trivium we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu i Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Uzależnień. Honorowy patronat nad imprezą sprawują Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji pozarządowych Andrzej Kowalczys oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Uzależnień Małgorzata Pobłocka. Po raz pierwszy rozgrywki toczą się pod auspicjami Komisji Futsalu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. VIII edycję Sopockiej Ligi Halowej wspierają: Urząd Miasta Sopot, Saur Neptun Gdańsk.

ROZWIŃ

HODIE CHRISTUS NATUS EST - kolędy z różnych stron świata

15.12.2008

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO, Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Urząd Miasta Sopotu zapraszają na koncert - HODIE CHRISTUS NATUS EST - kolędy z różnych stron świata - do Kościoła Chrystusowego w Sopocie (ul. Obrońców Westerplatte 21) w dniu 21 grudnia 2008 na godz. 17.00.

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO, Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Urząd Miasta Sopotu zapraszają na koncert - HODIE CHRISTUS NATUS EST - kolędy z różnych stron świata - do Kościoła Chrystusowego w Sopocie (ul. Obrońców Westerplatte 21) w dniu 21 grudnia 2008 na godz. 17.00.
WSTĘP WOLNY!

W programie: kolędy polskie oraz hiszpańskie. kolumbijskie, angielskie, rosyjskie.

Sopocki Chór Kameralny „Continuo”, dobrze już znany trójmiejskiej społeczności, w okresie przedświątecznym da koncert, aby zaakcentować moment radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Na koncert „Hodie Christus Natus Est” chór zaprasza do Kościoła Chrystusowego do Sopotu 21 grudnia na godzinę 17:00. Gości w świąteczny nastrój wprowadzi świąteczna herbata cynamonowo-cytrynowa oraz kolędy z całego świata. W tym roku „Continuo” w swym bogatym repertuarze kolęd zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy, mniej znane pastorałki, latynoamerykańskie pieśni świąteczne oraz kolędy, które mają status międzynarodowych przebojów, takie jak „We Wish You a Marry Christmas” czy „O come, All ye Faithful”.

Sopocki Chór Kameralny Continuo traktuje także najbliższy koncert jako swoiste preludium do następnego wielkiego wydarzenia – Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot. Podczas imprezy wystąpią grupy z wielu krajów świata. Nastąpi więc dalszy przegląd twórczości muzycznej różnych państw z kilku kontynentów.

ROZWIŃ

Budżet Miasta Sopotu na 2009 rok

12.12.2008

Proinwestycyjny, zrównoważony i bezpieczny – tak w skrócie można określić budżet Miasta Sopotu na rok 2009 uchwalony przez na Sesji Rady Miasta Sopotu w dniu 12 grudnia.

Proinwestycyjny, zrównoważony i bezpieczny – tak w skrócie można określić budżet Miasta Sopotu na rok 2009 uchwalony przez na Sesji Rady Miasta Sopotu w dniu 12 grudnia.
Prognozowane dochody Sopotu w 2009 roku to niemal 267 mln złotych czyli o 17,45 proc. więcej niż w mijającym roku.
Wydatki zaplanowane są na poziomie 400,5 mln złotych, co oznacza wzrost o 45 proc. w stosunku do 2008 roku.
54 proc. tej kwoty, czyli niemal 220 mln złotych miasto zamierza w przyszłym roku przeznaczyć na inwestycje.
Ponad 42 mln zł na remonty i utrzymanie dróg oraz na inwestycje drogowe – m.in.: remonty kapitalne i modernizacje ponad 20 ulic w Sopocie (drogi i chodniki), budowę ścieżek rowerowych, rond, przebudowę skrzyżowań.
10,8 mln złotych przeznaczonych jest na budowę mieszkań komunalnych, a ponad 2,5 mln złotych na kontynuację programu rewitalizacji, głównie dofinansowania dla wspólnot do remontów elewacji.
W dziedzinie bezpieczeństwa przewidziane są środki na dodatkowe etaty w Straży Miejskiej oraz na dodatkowe służby dla Policji. 1 mln złotych miasto przeznaczy także na remont zabytkowego budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.
4,3 mln złotych pochłonie termomodernizacja placówek oświatowych, nie zabraknie także środków na dodatkowe lekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół sopockich (matematyka, pływanie, języki obce, kluby europejskie, zajęcia pozalekcyjne, gimnastyka korekcyjna w przedszkolach). Radni Sopotu zadecydowali także podczas obrad komisji o przeznaczeniu 500 tys. złotych na budowę dwóch boisk szkolnych – przy szkole nr 1 i 8.
Bardzo wysokie są w budżecie Sopotu na 2009 rok wydatki w dziale Kultura. Jest to związane przede wszystkim z przeznaczeniem 12 mln złotych na wyposażenie nowej siedziby Państwowej Galerii Sztuki w Domu Zdrojowym oraz 2,5 mln na renowację i modernizację najstarszego zabytku sopockiego - Dworku Sierakowskich.
Kolejna sopocka inwestycja, na którą zarezerwowano w budżecie miasta 7 mln złotych to Centrum Aktywności Seniorów, które już powstaje na Osiedlu Mickiewicza.
Bardzo wysoką pozycję w dziale wydatków inwestycyjnych zajmuje także program modernizacji miejskich sieci deszczowych oraz projekt „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej”, który zakłada wyprowadzenie w głąb Zatoki Gdańskiej wód sopockich potoków. Inwestycja, która się już rozpoczęła to koszt ponad 50 mln złotych. Zapobiegnie ona jednak z jednej strony podtapianiu dolnego tarasu miasta, a z drugiej – skoncentrowaniu w obszarze sopockiego kąpieliska ewentualnych zanieczyszczeń niesionych przez wody opadowe.
Prawie 12 mln złotych zarezerwowano w budżecie miasta na budowę przystani jachtowej przy molo, a ok. 13 mln na modernizację Opery Leśnej. Oba projekty starają się jednak o dofinansowanie zewnętrzne.

Budżet Miasta Sopotu dostępny jest na stronie www.sopot.pl w zakładce BIP/Budżet Miasta
ROZWIŃ

Rewitalizacja sopockiego dworca

12.12.2008

Podczas dzisiejszej (12 grudnia 2008) sesji Rady Miasta Sopotu głosowana była uchwała o realizacji projektu rewitalizacji terenów przydworcowych w Sopocie. Po Sesji Miasto podpisało porozumienei z PKP SA.

Podczas dzisiejszej (12.12.2008) sesji Rady Miasta Sopotu głosowana była uchwała o realizacji projektu rewitalizacji terenów przydworcowych w Sopocie. Sopoccy radni przyjęli ją przy tylko jednym głosie wstrzymującym się, w formule zaproponowanej przez prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Po głosowaniu, w obecności mediów nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia z PKP SA.
Sygnatariuszami Porozumienia byli: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Paweł Olczyk Członek Zarządu PKP SA.
Partnerzy Projektu – Urząd Miasta Sopotu oraz PKP S.A. zamierzają wspólnie zrealizować inwestycję, polegającą na gruntownej rewitalizacji terenów dworca PKP w Sopocie oraz sąsiadujących z nim terenów wraz z równoczesnym rozwiązaniem problemów komunikacyjnych na tym obszarze. W tym celu, na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie konkurs na wyłonienie partnera biznesowego („ Współinwestora”) dla realizacji Projektu. Partner ten, miałaby być wyłoniony w połowie przyszłego roku.
Według zapewnień PKP, sam budynek dworca oraz linie kolejowe powinny być oddane do użytku pasażerów do czasu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Pozostała część – komercyjna przedsięwzięcia, w terminie późniejszym.

ROZWIŃ

Zaproszenie na konferencję

12.12.2008

Jak nie dać się kryzysowi finansowemu? Jak pozyskiwać środki na działalność z funduszy europejskich? Jak prowadzić odpowiedzialny biznes? Na te pytania uzyskasz odpowiedź podczas konferencji Dni Polski Przedsiębiorczej oraz bezpłatnych warsztatów.

Już 18 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku przy ulicy Żabi Kruk 12 będzie miało miejsce ostatnie spotkanie z cyklu „czwartków z przedsiębiorczością” odbywających się w ramach Dni Polski Przedsiębiorczej.

Przyjdź na konferencję i porozmawiaj z ludźmi sukcesu, twórcami trzech instytucji wspierających przedsiębiorczość oraz zapisz się na bezpłatne warsztaty z ekspertami z NBP, BZ WBK oraz AIP.

Zapisy pod adresem:
http://polskaprzedsiebiorcza.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=588
Podczas konferencji studenci będą mieli okazję spotkać się oraz wymienić poglądy z młodymi liderami biznesu zrzeszonymi w Fundacji Polska Przedsiębiorcza.

Są to pierwsze tego typu warsztaty mające na celu przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu edukacji ekonomicznej oraz prowadzenia własnej firmy. Warsztaty są bezpłatne, a uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość wygrania praktyk w dziale CSR Banku Zachodniego WBK.

Więcej informacji na www.polskaprzedsiebiorcza.pl

ROZWIŃ

Niech Cię oświeci światłość ze śmieci

11.12.2008

Kampania społecznej n.t. szkodliwości spalania odpadów w piecach domowych

Podnoszenie świadomości i poziomu wiedzy mieszkańców dotyczących prawidłowego postępowania z odpadami, w tym informowanie o zakazie spalania odpadów w paleniskach domowych
Więcej informacji znajduje sie tutaj

ROZWIŃ

 

 

opera

Newsletter

Dodaj się do newsletter


Email: DODAJ

Strefa_turysty.jpg

kalendarz.jpg

GODZINY PRACY

  

poniedziałek  10.00 - 18.00
   
wtorek, środa, czwartek  8.00 - 16.00
   
piątek  7.30 - 15.30
   
Kancelaria Ogólna  7.30 - 15.30
   

Miejski rzecznik konsumentów 

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów
Anna Gut
anna.gut@um.sopot.pl
tel. 58 52-13-670
pokój nr 11A

Środa         8.30  - 16.oo
Czwartek     8.30 – 16.oo
Piątek         8.30 – 13.30

   
Uzgadnianie dokumentacji projektowej  poniedziałek 10.00-18.00 oraz wtorek 08.00 – 16.00
   
Archiwum 

al. Niepodległości 797 B, Sopot
poniedziałek 10.00 – 16.00, wtorek-piątek 08.00 – 14.00
Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny przed przybyciem.

tel. 604 559 564

WIĘCEJ
                 
         
                 
 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO