ARCHIWUM 2011

Sopot uhonorowany medalem okolicznościowym PZT za promocje i wsparcie tenisa w Polsce.

09.12.2011

Sala Premierowa warszawskiego Multikina Złote Tarasy gościła 8 grudnia Uroczystą Galę 90-lecia Polskiego Związku Tenisowego. Obecne były gwiazdy tenisa, na czele z Wojciechem Fibakiem, oraz aktualni bohaterowie kortów: siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Sala Premierowa warszawskiego Multikina Złote Tarasy gościła 8 grudnia Uroczystą Galę 90-lecia Polskiego Związku Tenisowego.
Obecne były gwiazdy tenisa, na czele z Wojciechem Fibakiem, oraz aktualni bohaterowie kortów: siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

- Hasło naszych obchodów "Ten mecz trwa już 90 lat!" mogłoby wskazywać, że nasz zwi±zek jest dość sędziwym starszym panem. Jednak jeśli przyjrzeć się dokładnie historii zagranicznych federacji tenisowych, to się okaże, że jestesmy jedną z najmłodszych. W końcu wielki tenis zrodził się tak naprawdę około 1885 roku, choć pierwsze ślady gry łudząco go przypominającej sięgają już połowy XIV wieku – powiedział Jacek Muzolf pełni±cy obowiązki prezesa PZT.

Jubileuszowe medale podczas Gali otrzymali: Wojciech Fibak, były tenisista Tadeusz Nowicki; główny mecenas tenisa Ryszard Krauze prezes Prokom Investments; trenerzy Barbara Kral-Olsza, Beata Kowalska, Adam Królak i Henryk Dondajewski; była zawodniczka i wieloletnia kapitan reprezentacji startującej w Fed Cup Katarzyna Teodorowicz, 90-letni redaktor i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski; autor książek o tematyce tenisowej 100-letni Kordian Tarasiewicz; prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, dyrektor challengera Pekao Szczecin Opean Ireneusz Maciocha; prezes Stowarzyszenia Tenisowo-Narciarskiego Media Wojciech Każmierczak oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które reprezentował sekretarz stanu Tomasz Półgrabski.

- Sopot ma dłuższą tradycję tenisa niż PZT – mówił odbierając medal prezydent Karnowski – Sopockie korty od dawna s± znane w tenisowym świecie i wierzę, że będą gościć prestiżowe turnieje w najbliższych sezonach.

Wśród podziękowań i krótkich przemówień najdłuższe wygłosił Łukasz Kubot, który na początku z trudem mógł zapanować nad wzruszeniem. - Szczególnie gorąco chcę podziękować panu Wojtkowi Fibakowi, który często rano przysyłał mi smsy: "atakuj, pamiętaj return-siatka, graj swoje Łukasz". To miłe z jego strony i zawsze motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Takie chwile, jak ta, powodują, że wiem, iż cały trud treningów i wstawanie co rano o piątej godzinie opłaciły się, choć nie było łatwo.

ROZWIŃ

Poszukujemy rodziny dla Karolka

09.12.2011

Karolek jest wyjątkowym dzieckiem. Mimo swoich 6 lat, przeżył więcej niż niejeden dorosły i mimo tych trudnych doświadczeń jest pogodnym chłopcem. Na pewno przyniesie wiele radości i szczęścia rodzinie, która się nim zaopiekuje.

Karolek jest wyjątkowym dzieckiem. Mimo swoich 6 lat, przeżył więcej niż niejeden dorosły i mimo tych trudnych doświadczeń jest pogodnym chłopcem. Na pewno przyniesie wiele radości i szczęścia rodzinie, która się nim zaopiekuje.

Karolek jest otwarty i gotowy na nowych rodziców, z utęsknieniem czeka na swoją mamę i tatę – uważa Pani Grażyna Krawiec, która jako rodzina zastępcza zawodowa o charakterze pogotowia rodzinnego opiekuje się Karolkiem. Chłopiec urodził się z licznymi dysfunkcjami zdrowotnymi spowodowanymi nadużywaniem alkoholu przez jego matkę w okresie ciąży. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie, chłopiec przeszedł szereg operacji. Żeby móc oddychać lekarze przeprowadzili tracheotomię i przez kilka lat oddychał za pomocą rurki.

Karolek miał szczęście, że zaraz po urodzeniu trafił do Państwa Grażyny i Jana, kochającej i doświadczonej rodziny zastępczej – mówi Jolanta Klonowska. To dzięki ich trosce i determinacji w walce o jego życie i zdrowie, jest dziś dobrze rozwijającym się dzieckiem; jest samodzielny i chodzi do zerówki. Karolek jest drobny, nie wygląda na swoje 6 lat, teraz kiedy nie ma już rurki, próbuje mówić i dobrze radzi sobie w grupie. - Cieszy mnie jego najmniejszy sukces, każdego dnia widzę jak uczy się czegoś nowego i próbuje nadrobić te kilka lat - mówi Pani Grażyna. Cieszę się nawet kiedy broi, bo to oznacza, że czuje się coraz lepiej i się rozwija.

Teraz, kiedy Karolek pokonał główne problemy zdrowotne i tak wspaniale się rozwija intelektualnie i emocjonalnie, najbardziej potrzebuje rodziny; takiej na zawsze. Mamy nadzieję, że znajdzie się niedługo rodzina, która zaakceptuje Karolka takim jakim jest oraz przyjmie do swojego domu – mówi Jolanta Klonowska. Podkreśla, że rodzina taka może liczyć na wsparcie psychologa, pedagoga i pomoc prawną ze strony MOPS-u w Sopocie.

Osoby, które chciałyby zostać rodziną adopcyjną dla Karolka prosimy o kontakt z Działem Pomocy Rodzinie Miejskiego Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie, przy al. Niepodległości 759 a, tel.: 058 555 10 22; e-mail: dpr@mopssopot.pl.

Państwo Grażyna i Jan od 10 lat pełnią rolę rodziny zastępczej zawodowej - opiekują się dziećmi do czasu uregulowania ich sytuacji życiowej lub zdrowotnej. Przez te lata, 42 dzieci w różnym wieku od noworodka po siedemnastolatka znalazło w ich domu troskliwą opiekę w tym trudnym okresie ich życia.

ROZWIŃ

Początek rozbudowy Sopockiego Centrum Windsurfingu

09.12.2011

W piątek 9 grudnia symbolicznym "wbiciem łopaty" rozpoczęła się rozbudowa Sopockiego Centrum Windsurfingu na terenie sąsiadującym z Sopockim Klubem Żeglarskim Ergo Hestia.W piątek 9 grudnia symbolicznym "wbiciem łopaty" rozpoczęła się rozbudowa Sopockiego Centrum Windsurfingu na terenie sąsiadującym z Sopockim Klubem Żeglarskim Ergo Hestia.

W ramach inwestycji, do listopada 2012 roku powstanie nowy budynek ratownictwa wodnego, budynek przygotowania motorycznego i odnowy biologicznej oraz zaplecze żeglarskie, głównie na potrzeby katamaraningu oraz organizacji prestiżowych wydarzeń żeglarskich i szkolenia dzieci i młodzieży.

Koszt całej inwestycji wraz z nadzorem to 12 mln złotych, z czego 6,3 mln to dofinansowanie zewnętrzne: 5 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków Funduszu Kultury Fizycznej) oraz 1,3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2007-2013 (ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

- Sopot od wielu lat jest jednym z najlepszych w Europie ośrodkiem windsurfingowym – mówiła podczas inauguracji Joanna Cichocka – Gula, wiceprezydent Sopotu - nowa przystań jachtowa przy molu oraz rozbudowany ośrodek żeglarski wzmacniają pozycję naszego miasta w świecie żeglarskim. Katalog imprez żeglarskich na najwyższym poziomie, które możemy organizować w Sopocie znacznie się rozszerza.

ROZWIŃ

Nowe przejście pod torami kolejowymi

09.12.2011

Trwają prace przy budowie nowego przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi na przedłużeniu ul. Chopina (przedłużenie przejścia, które obecnie prowadzi tylko do peronu SKM).

Trwają prace przy budowie nowego przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi na przedłużeniu ul. Chopina (przedłużenie przejścia, które obecnie prowadzi tylko do peronu SKM).

Wizualizacja przedstawia wyjście na ul. Kolejową (od strony Al. Niepodległości)

Prace prowadzone są przez PKP PLK SA w ramach modernizacji linii kolejowej E 65 i potrwają do maja 2012 roku.

ROZWIŃ

Pomoc osobom bezdomnym w okresie zimowym

09.12.2011

Prosimy mieszkańców Sopotu o sygnały dotyczące przebywania osób bezdomnych (Straż Miejska – tel. 58 521-38-50 lub policja 58 521-62-22).

Prosimy mieszkańców Sopotu o sygnały dotyczące przebywania osób bezdomnych (Straż Miejska – tel. 58 521-38-50 lub policja 58 521-62-22).

W piątek, 9 grudnia w całym województwie pomorskim odbędzie się tzw. liczenie osób bezdomnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przyłącza się do tej akcji. O godz. 20.00 dwa zespoły składające się z pracowników socjalnych MOSP-u, policji oraz straży miejskiej rozpoczną monitorowanie tzw. miejsc niemieszkalnych, m.in. działki, piwnice, śmietniki, tereny budowy, pustostany. W związku z tym prosimy mieszkańców Sopotu o sygnały dotyczące przebywania osób bezdomnych (Straż Miejska – tel. 58 521-38-50 lub policja 58 521-62-22).

Każda osoba bezdomna, jeśli wyrazi zgodę, może zostać skierowana do schroniska lub noclegowni przez gminę, w której posiada ostatni meldunek na pobyt stały. Niestety osoby te często nie chcą skorzystać z oferowanej im pomocy. Zwracamy się więc jednocześnie z apelem o niewspieranie finansowe osób żebrzących oraz o niedostarczanie im posiłku lecz kierowanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Wyłudzone pieniądze osoby te przeznaczają przeważnie na zakup alkoholu, co szczególnie w okresie zimowym może doprowadzić do tragedii.

W okresie zimowym, gdy temperatura odczuwalna spada poniżej – 5 C, Miasto we współpracy z Caritasem uruchomia Zimowy Punkt Interwencyjny, który znajduje się w siedzibie Caritasu przy A. Niepodległości 778. Osoby bezdomne mogą tam przebywać w godzinach wieczornych i nocnych (19.00 – 7.00) w ciepłym pomieszczeniu przy gorącej herbacie.

Wsparciem osób bezdomnych zajmuje się Zespół ds. Osób Bezdomnych w Dziale Pracy Socjalnej, Al. Niepodległości 759a, tel. 058 551 40 54, 058 550 31 89, 058 550 04 23, godziny przyjęć interesantów: poniedziałek 13.00 – 15.00, wtorek – piątek 8.00-10.00.

ROZWIŃ

Zaproszenie

09.12.2011

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Fułek, serdecznie zaprasza mieszkańców Sopotu na spotkanie poprzedzające głosowanie Rady Miasta Sopotu nad projektem „Budżetu miasta Sopotu na 2012 rok”.

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Fułek, serdecznie zaprasza mieszkańców Sopotu na spotkanie poprzedzające głosowanie Rady Miasta Sopotu nad projektem „Budżetu miasta Sopotu na 2012 rok”.

Spotkanie odbędzie się w środę 14 grudnia o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Sopotu ul. Kościuszki 25/27.

Celem spotkania jest dostarczenie mieszkańcom kompleksowej informacji na temat projektu budżetu na rok 2012, wysłuchanie ich opinii na temat planowanych wydatków budżetowych oraz form konsultacji, związanych z przygotowaniem zaproponowanej przez Radę formuły budżetu obywatelskiego.

Jesteśmy też zainteresowani Państwa uwagami i propozycjami, dotyczącym zakresu wiedzy i jakości informacji, jakie powinien zawierać projekt budżetu, aby pomogły one sopocianom w realnej ocenie zaproponowanych wydatków
z perspektywy realizacji ich potrzeb i wymagań. Na spotkaniu proponujemy też dyskusję na temat „Czy grecki kryzys zagrozi nam również w Sopocie?”.

W załącznikach przesyłam też materiały dotyczące budżetu, jakie otrzymali sopoccy radni.

Przewodniczący Rady Miasta
Wojciech Fułek

Załączniki

ROZWIŃ

Sopocianie przeszkoleni

09.12.2011

60 osób wzięło udział w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa

60 osób wzięło udział w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa

SOPOCIANIE PRZESZKOLENI

W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2011 r. przeprowadzony został cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Sopotu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa. Jest to efekt udziału Sopotu w projekcie partnerskim „Przebudowa i modernizacja wraz z zakupem niezbędnego sprzętu medycznego w największym w województwie Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla dorosłych i dzieci w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku”

Szkolenia prowadzone w siedzibie Informacji Turystycznej w Sopocie przez ratownika medycznego Radosława Rębowskiego (na co dzień – czynnego zawodowo pracownika sopockiej Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego) adresowane były do grupy 60 mieszkańców Sopotu i obejmowały zarówno część teoretyczną (wykład wzbogacony prezentacjami multimedialnymi), jak i praktyczną
(z wykorzystaniem manekinów, sprzętu i środków używanych przy akcjach ratunkowych).

Podczas zajęć zaprezentowane zostały materiały dotyczące m.in.:
• ogólnych zagadnień w temacie pierwszej pomocy przedmedycznej,
• automatycznej defibrylacji zewnętrznej (AED) - z prezentacją „na żywo” obsługi defibrylatora,
• oparzeń i schematów postępowania przy ich wystąpieniu,
• rodzajów ran i sposobów ich zaopatrywania – z prezentacją „na żywo” różnych technik zaopatrywania ran przy udziale uczestników szkoleń,
• technik przenoszenia pacjenta – z ich prezentacją „na żywo” przy udziale uczestników szkoleń,
• złamań, skręceń i zwichnięć i schematów postępowania przy ich wystąpieniu.

Każdy ze słuchaczy miał ponadto możliwość osobistego przećwiczenia omawianych technik postępowania z pacjentem, w szczególności zaś:
• postępowania przy zadławieniu osoby dorosłej i małego dziecka,
• resuscytacji oddechowo-krążeniowej u osób dorosłych, dzieci i niemowląt,
• ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu,
• układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej i pozycji umożliwiającej przeprowadzenie resuscytacji oddechowo-krążeniowej.

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i komplet materiałów szkoleniowych na płycie CD.
Szkolenia zostały bardzo wysoko ocenione przez wszystkich uczestników.

Zapisz się na kolejne szkolenie!
W pierwszym kwartale 2012 r. zorganizowana zostanie druga edycja szkolenia, adresowana do kolejnej grupy 60 mieszkańców Sopotu. Już teraz zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

ROZWIŃ

Światło i dźwięk w Sopocie.

08.12.2011

9 grudnia o godz. 17.00 na Skwerze Kuracyjnym przed molo, rozpocznie się projekcja multimedialna pod hasłem "Program Infrastruktura i Środowisko. Zobacz Moc Efektów!". Pokaz potrwa do 21.00, a animacje będą wyświetlane co 5 minut.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”

Światło i dźwięk w Sopocie.

Już jutro, 9 grudnia o godz. 17.00 na Skwerze Kuracyjnym przed molo, rozpocznie się projekcja multimedialna pod hasłem "Program Infrastruktura i Środowisko. Zobacz Moc Efektów!". Pokaz potrwa do 21.00, a animacje będą wyświetlane co 5 minut.

Ten swoisty festiwal światła i dźwięku w telegraficznym skrócie przedstawi inwestycje wspierane przez unijny Program Infrastruktura i Środowisko na przestrzeni ostatnich czterech lat. Podczas projekcji mieszkańcy i goście Sopotu będą mogli zobaczyć m.in. postępy prac remontu i przebudowy Opery Leśnej.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Wstęp wolny.

Więcej informacji:
http://www.pois.gov.pl/dzialaniapromocyjne/akcje_promocyjne/Strony/strona_glowna_akcje_promocyjne.aspx  

ROZWIŃ

Żeglarska Stolica Polski 2012 - konkurs

08.12.2011

Magazyn WIATR organizuje konkurs na Żeglarską Stolicę Polski 2012 roku. Wśród miast nominowanych znalazł się również Sopot. Prosimy o Wasze głosy!

Magazyn WIATR organizuje konkurs na Żeglarską Stolicę Polski 2012 roku. Wśród miast nominowanych znalazł się również Sopot. Prosimy o Wasze głosy!

Poza Sopotem o tytuł ubiegają się Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Mikołajki, Puck, Szczecin oraz Świnoujście. Głosować można do końca stycznia na stronie: http://www.magazynwiatr.pl/index.php?artykul=305

Wyniki plebiscytu opublikowane zostaną w marcowym wydaniu magazynu WIATR. 

ROZWIŃ

Gra Miejska w Sopocie

08.12.2011

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 10 grudnia na drugą już grę miejską organizowaną przez Stowarzyszenie Kulturalne 3art w ramach akcji Zatrzymaj się w Sopocie! Poczuj magię Świąt. Startujemy o godz. 14.00 spod Urzędu Miasta Sopotu (ul. Kościuszki 25/27).

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 10 grudnia na drugą już grę miejską organizowaną przez Stowarzyszenie Kulturalne 3art w ramach akcji Zatrzymaj się w Sopocie! Poczuj magię Świąt. Startujemy o godz. 14.00 spod Urzędu Miasta Sopotu (ul. Kościuszki 25/27).

Tym razem tematem przewodnim gry będą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Organizatorzy przygotowali dziewięć zagadek dotyczących historycznej zabudowy kurortu, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej poznać nasze miasto.

Zapraszamy wszystkich miłośników Sopotu do uczestnictwa w zabawie!

ROZWIŃ

 

 

opera

Newsletter

Dodaj się do newsletter


Email: DODAJ

Strefa_turysty.jpg

kalendarz.jpg

GODZINY PRACY

  

poniedziałek  10.00 - 18.00
   
wtorek, środa, czwartek  8.00 - 16.00
   
piątek  7.30 - 15.30
   
Kancelaria Ogólna  7.30 - 15.30
   

Miejski rzecznik konsumentów 

Miejski Rzecznik Konsumentów
Anna Gut
anna.gut@um.sopot.pl
tel. 58 52-13-670
pokój nr 11A

Środa         8.30  - 16.oo
Czwartek     8.30 – 16.oo
Piątek         8.30 – 13.30

   
Uzgadnianie dokumentacji projektowej  poniedziałek 10.00-18.00 oraz wtorek 08.00 – 16.00
   
Archiwum 

al. Niepodległości 797 B, Sopot
poniedziałek 10.00 – 16.00, wtorek-piątek 08.00 – 14.00
Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny przed przybyciem.

tel. 604 559 564

WIĘCEJ
                 
         
                 
 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO