Cypel Rewski - pobierz plik

Cypel Rewski.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Cypel Rewski.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Cypel Rewski - informacje

 

Długość: 68 300 m

Różnica wysokości: 81 m

Poziom trudności: Średni

 

Średni czas przejazdu: 8 h

Nawierzchnia: Bitumiczna

Inne:Pętla, częściowp w ruchu ulicznym

Powrót do przeglądu tras.

Cypel Rewski - opis trasy

Trasa na Cypel Rewski jest doskonałym pomysłem na letnią wycieczkę. Nadmorskie powietrze oraz mijane rezerwaty szczególnie mocno odprężają, zapewniając cień w gorące dni.

 

Trasę można rozpocząć na wysokości sopockiego mola. Następnie udajemy się drogą rowerową wzdłuż morza w kierunku Gdyni. Po przejechaniu odcinka wzdłuż krawędzi klifu do Orłowa robimy pierwszy postój przy molo, delektując się widokiem pierwszego z mijanych rezerwatów – Kępy Redłowskiej.

 

Z Kępy Redłowskiej przedostajemy się na Polankę Redłowską, a stamtąd na reprezentacyjny Bulwar Nadmorski, z którego blisko już do Dworca Morskiego. Z pobliskiego pirsu rozciąga się jeden z najciekawszych widoków portowych w Trójmieście. Dalej udajemy się w kierunku Obłuża, mijając po drodze terminal promowy Stena Line. Na końcu estakady odbijamy w lewo, po czym serpentyną wdrapujemy się na morenę. Do Rewy dojeżdżamy przez Dębogórze. Piękne nadmorskie miasto znane jest z rezerwatu przyrody oraz cypla wydmowego, na którym uwielbiają wypoczywać ptaki najróżniejszych gatunków.

 

Droga powrotna prowadzi przez Kazimierz, po drogach otoczonych polami i łąkami. Wracamy bardzo podobną drogą, zaś wycieczkę kończymy na wysokości przystanku SKM Sopot Wyścigi.

 

 

 

Dojazd:

Trasę możemy zacząć z dowolnego miejsca Sopotu. Osoby, dla których trasa stanowi zbyt długi dystans, mogą dojechać pociągiem SKM na do Gdyni Głównej i stamtąd rozpocząć przejazd.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO