Kaszubskie jeziora - pobierz plik

Kaszubskie jeziora.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Kaszubskie jeziora.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Kaszubskie jeziora - informacje

 

Długość: 87 300 m

Różnica wysokości: 229 m

Poziom trudności: Średni

 

Średni czas przejazdu: 11-12 h

Nawierzchnia: Bitumiczna/Szutrowa

Inne:

Powrót do przeglądu tras.

Kaszubskie jeziora - opis trasy

Trasa swoim zasięgiem zahacza o 11 kaszubskich jezior. Część z nich to zbiorniki będące pozostałością działalności człowieka, co czyni z nich dodatkowe atrakcje o nieco odmiennej od innych jezior specyfice ukształtowania i roślinności. Przykładami tego typu akwenów są trzy stawy przy zakładzie górniczym Borowiec, które do niedawna były wyrobiskami żwirów i piasków niezbędnych do produkcji cementu. Otoczone lasem sosnowym, zrekultywowane wyrobiska są dobrym miejscem relaksu, co potwierdzają liczni wypoczywający tam wędkarze.

Kwintesencją wycieczki jest jezioro Łapalickie. To jednocześnie największy z mijanych dotychczas akwenów. W jego pobliżu zlokalizowany jest słynny Zamek w Łapalicach – niedokończona inwestycja jednego z lokalnych przedsiębiorców.

W drodze powrotnej warto odwiedzić Kartuzy. Ciekawy rynek i kościół z dachem w kształcie trumny to tylko namiastka atrakcji tego miasta.

Pod koniec wycieczki, jeżeli czasu wystarczy warto zahaczyć o gdańskie lotnisko i przyjrzeć się lądującym samolotom z jednego z ogólnodostępnych punktów widokowych.

 

Dojazd:
Wycieczkę rozpoczynamy przy SKM Wyścigi, możliwy dojazd pociągiem podmiejskim z obszaru całego Trójmiasta. Dla osób o mniejszej kondycji, po uruchomieniu kolei PKM możliwy też będzie powrót z Kartuz do Gdańska pociągiem.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO