Leśny Trakt - pobierz plik

Leśny Trakt.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Leśny Trakt.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Leśny Trakt - informacje

 

Długość: 7 200 m

Różnica wysokości: 117 m

Poziom trudności: Łatwy

 

Średni czas przejazdu: 20 min

Nawierzchnia: Bitumiczna/Szutrowa

Inne: Szeroka leśna droga

Powrót do przeglądu tras.

Leśny Trakt - opis trasy

Leśny trakt jest trasą umożliwiającą alternatywny przejazd przez miasto – z dala od zabudowań czy miejskiego zgiełku. Wiedzie ona szeroką leśną drogą zwaną Drogą Wielkokacką. Z uwagi na niewielką trudność polecana jest osobom szukających prostej, rekreacyjnej trasy pośród przyrody. Jedyną trudnością może być spore nachylenie terenu na obu końcach trasy.

 

Trasa jest oznakowana w terenie kolorem czerwonym na żółtym tle. Na terenie Brodwina biegnie po wydzielonych z ruchu drogach rowerowych. Po minięciu zabudowań kierujemy się wzdłuż niebieskiego szlaku turystycznego, który prowadzi nas aż do Wielkiej Gwiazdy, gdzie wybudowana jest wiata przy której możemy sobie zrobić krótki odpoczynek.

 

Główną atrakcją tego miejsca była niegdyś pobudowana w połowie XIX w restauracja „Grosser Stern” (Wielka Gwiazda) do której klientów dowoziła pierwsza w Sopocie linia tramwaju konnego uruchomiona 1 maja 1884 roku. Restauracja została podpalona i doszczętnie zniszczona w 1945 roku w trakcie działań wojennych. Nigdy jej nie odbudowano – przy skrzyżowaniu możemy jeszcze odnaleźć fundamenty dawnej restauracji. Jadąc dalej Drogą Wielkokacką wpadamy w biały spacerowy, którym dojeżdżamy do rozwidlenia dróg,  gdzie dalej poprowadzi nas do ulicy Reja szlak czarny turystyczny. W tym momencie skręcamy w lewo i asfaltem dojeżdżamy do ul. Armii Krajowej. Tu trasę możemy zakończyć lub udać się dalej drogą rowerową.

 

 

Dojazd:

Trasa startuje przy przystanku SKM Kamienny Potok, a kończy się przy drodze rowerowej przy ul. Armii Krajowej, kilkaset metrów od peronu SKM Wyścigi.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO