NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W DZIEDZINIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

sopot trasa

Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury fizycznej i sportu przyznawane są zawodnikom, drużynom i trenerowi zamieszkującym w Sopocie lub reprezentującym sopockie stowarzyszenie kultury fizycznej za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Ustalone zostały się następujące kategorie nagród Prezydenta Miasta Sopotu: Sportowiec Roku, Sportsmenka Roku, Młodzieżowy Sportowiec Roku, Trener Roku oraz Drużyna Roku. Oprócz tego co roku przyznawane są wyróżnienia w kategoriach Sportowa Impreza Roku oraz Rekreacyjna Impreza Roku.

Sopocka Muza

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki, ustanowiona w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych, pierwotnie funkcjonowała jako Srebrna lub Brązowa Plakieta. Statuetka „Sopockiej Muzy" zastąpiła plakietę w 1993 r., ale w obecnej (stałej już formie), autorstwa Jana Szczczypki, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, przyznawana jest od 1996 r.

Mecenas Kultury Sopotu

Mecenas Kultury Sopotu przyznawany jest od roku 2000. Tutuł ten przyznaje Prezydent Miasta Sopotu za najefektywniejszą i najciekawszą formę wsparcia sopockiej kultury. Mecenasem Kultury może zostać podmiot nienależący do sektora finansów publicznych. Wraz z tytułem otrzymuje się dyplom i honorową plakietę. Tytuł ten otrzymać można tylko raz.

Mecenas Sportu Sopotu

Tytuł „Mecenasa Sportu" jest nagrodą honorową, która otrzymać można tylko raz. Tytuł ten wraz z dyplomem i honorową plakietą przyznaje się osobie fizycznej lub prawnej za najbardziej efektywne formy wspierania lub sponsorowania zawodników, zespołów, stowarzyszeń kultury fizycznej.

Nagroda za najlepszą pracę dyplomową

Co roku istnieje możliwość zgłaszania do konkursu prac dyplomowych (magisterskich i doktorskich) związanych tematycznie z Sopotem.

Sopockie Serce

„Sopockie Serce" to coroczna nagroda dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców ustanowiona zarządzeniem 904/2006 Prezydenta Miasta Sopotu. Nagrodę stanowi dyplom i gratyfikacja finansowa

Nagrody „trójmiejskie”, przyznawane przez trzech Prezydentów: Gdańska, Gdyni i Sopotu

Prezydent Miasta Sopotu przyznaje co roku nagrodę w ramach Gdańsk Press Photo organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz podczas Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART.