Osowskie jeziora - pobierz plik

Osowskie jeziora.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Osowskie jeziora.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Osowskie jeziora - informacje

 

Długość: 50 400 m

Różnica wysokości: 151 m

Poziom trudności: Łatwy

 

Średni czas przejazdu: 5 6 h

Nawierzchnia: Gruntowa - Bitumiczna

Inne:

Powrót do przeglądu tras.

Osowskie jeziora - opis trasy

Wycieczkę rozpoczynamy przy ul. 23 Marca, na wysokości Uniwersytetu Gdańskiego. Stamtąd ruszamy w kierunku Sanatorium Leśnik, a następnie dojeżdżamy do Wielkiej Gwiazdy. Tam zmierzamy w kierunku Pętli Reja i Leśniczówki Gołębiewo. Żółtym szlakiem turystycznym przemykamy obok torów kolejowych, a następnie czerwonym szlakiem rowerowym udajemy się w kierunku Osowej. Objeżdżamy jezioro Wysockie i jezioro Osowskie, i odbijamy w kierunku zakładu górniczego, po którym pozostało kilka częściowo zrekultywowanych wyrobisk żwirowych. Warto nad jednym z nich przysiąść i chwilę odpocząć, napawając się ciszą okolicy.

 

Dalej jedziemy w kierunku lotniska, mijając dwa stanowiska obserwacji samolotów. Następnie przez Matarnię dojeżdżamy do Owczarni, gdzie ponownie przecinamy obwodnicę. Trójmiejski Park Krajobrazowy przemierzyć można Długą Drogą, lub odbić w lewo w kierunku Potoku Rynarzewskiego. Do centrum Sopotu wracamy leśnym odcinkiem ul. Reja, a wzdłuż ul. Armii Krajowej docieramy do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

 

Dojazd:

Dojazd na start możliwy jest z dowolnego miejsca w mieście. Osoby spoza miasta mogą rozpocząć pętlę na wysokości ul. Reja, gdzie dogodnie dojadą pociągami SKM. Pokonanie trasy nie wymaga specjalnego przygotowania.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO