Pętla Reja - Pobierz plik

Pętla Reja.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Pętla Reja.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Pętla reja - informacje

 

Długość: 5 100 m

Różnica wysokości: 56m

Poziom trudności: Łatwy

 

Średni czas przejazdu: 15 min

Nawierzchnia: Bitumiczna

Inne: Oznakowana, niewielki ruch samochodowy

 

 Powrót do przeglądu tras.

Pętla Reja - opis trasy

Opis:

Pętla Reja jest leśną trasą sportowo-rekreacyjną w zachodniej części Sopotu. W całości przebiega ona utwardzonymi trasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jej atutem jest znaczna deniwelacja terenu, co czyni ją doskonałym miejscem codziennych treningów kolarskich. Istnieje możliwość pokonywania trasy wielokrotnie, tym samym zwielokrotniając jej dystans.

 

Trasa jest oznakowana, wyznaczony jest także linia startu mety i hektometraż przydatny przy codziennych treningach.

Składa się ona z 3 etapów:

Pierwszy-  około 1,5 kilometrowy podjazd wąską drogą asfaltową po słonecznej stronie leśnej doliny. Po obu stronach drogi ściany z młodego drzewostanu tworzą z niej malowniczy korytarz w zieleni.


Drugi – płaski odcinek o długości około 1,2 km. Miejsce na odpoczynek i regenerację mięśni. (przy drodze znajdują się dwa leśne parkingi). Prosta, szeroka droga pozwala delektować się widokami prześwietlonego lasu, malowniczego szczególnie w słoneczną pogodę.

Trzeci – Szybki zjazd serpentyną zaczynający się od 3 kilometra trasy. Las na tym odcinku jest ciemny, a droga, mimo iż szeroka, często bywa zawilgocona co wymaga od rowerzysty dodatkowej koncentracji.

 

 

Dojazd:

Rowerzyści mają dwie trasy dojazdu: jedna wiedzie ze Świemirowa wzdłuż ul. Reja, druga zaś od strony ul. Spacerowej. Przy trasie znajdują się dwa parkingi leśne umożliwiające odpoczynek.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO