WITAMY NA STRONIE MIEJSKIEJ

MONTE1

AKTUALNOŚCI

Skoki na Hipodromie

19.03.2014

Zapraszamy na kolejne zawody jeździeckie odbywające się na terenie zrewitalizowanego sopockiego Hipodromu.

Zapraszamy na kolejne zawody jeździeckie odbywające się na terenie zrewitalizowanego sopockiego Hipodromu.

W dniach 21-23 marca odbędą się Ogólnopolskie Halowe Zawody w Skokach Przez Przeszkody pod patronatem Komisarza Unii Europejskiej do spraw Budżetu Janusza Lewandowskiego. Zawodom ogólnopolskim towarzyszyć będą Zawody Regionalne. W trakcie trzech dni zmagań, w godzinach od 8:00 do 20:00, na płycie najnowocześniejszej hali jeździeckiej w Polsce spodziewamy się ponad 200 koni oraz blisko 80 jeźdźców i amazonek.

Najbardziej prestiżowym konkursem zawodów będzie niedzielne Grand Prix. Rozpoczęcie konkursu planowane jest na godzinę 15.

Dla publiczności przygotowano dodatkowe bezpłatne atrakcje – emocjonujące wyścigi psów i zawody pony games dzieci na kucach. Najmłodszych fanów jeździectwa zapraszamy na przejażdżki w niedzielę w godzinach 16:00-18:00 (atrakcja dodatkowo płatna, Hala Biała)

Zawody odbywają się na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu. Wejście na teren obiektu zlokalizowane jest od strony ulicy Łokietka, vis a vis Ergo Areny.
Wstęp wolny

ROZWIŃ

Konkurs

19.03.2014

Sopocki Klub Pisarzy im. Jerzego Tomaszkiewicza i Biblioteka Sopocka serdecznie zapraszają do udziału w XIX Edycji Konkursu Poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu.

Sopocki Klub Pisarzy im. Jerzego Tomaszkiewicza i Biblioteka Sopocka serdecznie zapraszają do udziału w XIX Edycji Konkursu Poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu.

Konkurs ma charakter otwarty.
Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie osoby piszące w języku polskim należące do związków twórczych jak i niezrzeszone.

Warunkiem udziału w konkursie jest:
1. Nadesłanie trzech (3) wierszy lub prozy trzy strony, niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach (dotyczy także publikacji w Internecie) na adres organizatora;
2. Każdy z autorów zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, że utwory są wyłącznie jego autorstwa i te publikacje będą pierwszymi dotyczącymi tych utworów;
3. Prace w trzech egzemplarzach należy sygnować godłem;
4. Do prac należy dołączyć zaklejoną, opatrzoną godłem kopertę zawierającą dane biograficzne autora (imię, nazwisko, adres i numer telefonu).

Ponadto wiersze nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w Antologii Pisarzy Sopotu „ Miejsce Obecności” (bez honorariów). Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo możliwości do publikowania utworów w prasie, radiu i telewizji (bez zgody autorów).

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia do 30 kwietnia 2014
Adres składania prac:
Sopocki Klub Pisarzy im. Jerzego Tomaszkiewicza
ul. Cieszyńskiego 22
81-881 Sopot

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach:
www.mbp.sopot.pl
https://www.facebook.com/BibliotekaSopocka
mbp.filia7@sopot.pl
oraz pod numerem tel. (58) 551- 98- 40

Na uroczysty finał XVIII Konkursu Poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu zapraszamy 5 czerwca 2014 roku, w środę o godzinie 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie Plac Zdrojowy 2.

W programie :
1. Rozstrzygnięcie konkursu;
2. Prezentacja laureatów;
3. Promocja antologii Miejsce Obecności.

Do pobrania:
Regulamin


ROZWIŃ

Festiwal Literacki Sopot - ruszają konkursy

14.03.2014

Wzorem ubiegłego roku zachęcamy do udziału w konkursach w ramach festiwalu Literacki Sopot.

Wzorem ubiegłego roku zachęcamy do udziału w konkursach w ramach festiwalu Literacki Sopot.

W tym roku organizatorzy ogłaszają dwa konkursy. Pierwszy, na komiks inspirowany literaturą rosyjską. Nagrodzone prace zostaną wydane w pokonkursowej antologii, a zgłoszenia oceni jury w składzie:

  • Magdalena Grzebałkowska – reportażystka „Gazety Wyborczej”
  • Sebastian Frąckiewicz – dziennikarz, krytyk komiksowy „Przekroju” oraz „Tygodnika Powszechnego”& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; /li>
  • Jacek Staniszewski – malarz, grafik, muzyk, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Przemysław Truściński – rysownik komiksowy i reklamowy, storyboardzista
Drugi konkurs, skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na filmowe lub literackie alternatywne zakończenie dowolnej lektury szkolnej. Prace złożone do 30 maja w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie oceniać będzie jury w składzie: Iwona Demska, Piotr W. Rudzki i Beata Szreder.

Do pobrania:
Regulaminy obu konkursów oraz oświadczenie.

Festiwal Literacki Sopot dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ROZWIŃ

Odbiór odpadów komunalnych od przedsiębiorców

14.03.2014

Miasto Sopot rozpoczyna drugi etap organizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi w mieście.

Miasto Sopot rozpoczyna drugi etap organizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi w mieście.
Pierwszy etap obejmował wdrożenie systemu odbioru odpadów od mieszkańców. Po konsultacjach z sopocianami i analizie różnych wariantów miasto przyjęło Metodę Sopocką, czyli wodno – ryczałtową i obniżyło proponowane pierwotnie stawki.

W drugim etapie miejski system gospodarki odpadami komunalnymi obejmie także tzw. nieruchomości niezamieszkałe, w tym lokale usługowe w budynkach mieszkalnych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Nie dotyczy to jednak osób, które mają zarejestrowaną działalność w swoim mieszkaniu.

Poniżej przedstawiamy projekty uchwał z zasadami oraz cennikiem odbioru odpadów komunalnych.
Do końca marca prosimy o uwagi i opinie: inzynieria@sopot.pl, tel. 58 52 13 787.

Tak jak w przypadku mieszkańców stawki w przypadku zadeklarowania segregacji odpadów są dużo niższe. Ponadto, jeśli przedsiębiorca będzie selektywnie gromadził odpady, to te wysegregowane będą odbierane bez żadnej dodatkowej opłaty.

DokumentProjekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/330/2012 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (228.1 KB)

DokumentProjekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (224.2 KB)

DokumentProjekt uchwały w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (244.1 KB)

Zał do projektu uchwały - DokumentDeklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  (503.8 KB)

ROZWIŃ

Wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście – podsumowanie Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014

14.03.2014

- To były wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście – powiedział podczas konferencji podsumowującej Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014 Nick Davis, szef komunikacji IAAF, Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki.

- To były wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście – powiedział podczas konferencji podsumowującej Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014 Nick Davis, szef komunikacji IAAF, Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki.

Doskonałe rezultaty
Na bieżni w ERGO Arenie padło 13 najlepszych wyników świata, 1 rekord świata i – co bardzo istotne dla rozwoju i promocji lekkoatletyki w poszczególnych krajach – 51 rekordów krajowych oraz 6 rekordów stref – podkreślał przedstawiciel IAAF. Nick Davis podziękował miastu Sopot, organizatorom, sportowcom i wolontariuszom, których zaangażowanie - jak zaznaczył - zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.
- Polacy mają doskonałych lekkoatletów w różnych dyscyplinach – biegach, skokach oraz konkurencjach technicznych, jak pchnięcie kulą czy rzuty – dodał Nick Davis.
To widać wyraźnie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Sukces polskiej reprezentacji
W klasyfikacji punktowej , uwzględniającej awanse poszczególnych zawodników do finałów, polska reprezentacja zajęła drugie miejsce, po reprezentacji Stanów Zjednoczonych!
- Jestem dumny z wyniku polskiej reprezentacji. Jesteśmy w ścisłej światowej czołówce, nawet jeśli nie mam miejsc medalowych – mówił podczas konferencji Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu.

W opinii wielu sportowców bieżnia na ERGO ARENIE była bardzo szybka, a dodatkowym atutem był wspaniały doping licznie zgromadzonej publiczności. To wpłynęło na bardzo dobre rezultaty.
- Wynik polskiej sztafety męskiej, czwartej na mecie w Sopocie, dałby jej w Stambule srebrny medal – zaznaczył prezydent Karnowski. I dodał, ze bardzo cieszy go ustanowiony w Sopocie rekord świata.
- Osiągnięty sukces to ogromne zaangażowanie i praca wielu osób. Nigdy nie było tak trudnego, ale jednocześnie tak satysfakcjonującego wydarzenia. Teraz trudno nam wyobrazić sobie co może być większym wyzwaniem organizacyjnym – przyznała Magdalena Sekuła, Prezes ERGO ARENA.

Miliony widzów
Sukces wydarzenia to nie tylko zadowoleni sportowcy i kibice na ERGO ARENIE, ale także miliony ludzi, którzy w Internecie czy w telewizji śledzili zmagania lekkoatletów.
Oficjalna strona internetowa IAAF zanotowała rekordową oglądalność, dwa razy większą niż podczas Mistrzostw świata w Stambule – 650 tys. unikalnych użytkowników. Bardzo dobra była także oprawa telewizyjna.
- Wartość medialna tylko w polskich mediach, bez transmisji zagranicznych to 32 mln złotych – podkreślał Kamil Kukułka, dyrektor Komitetu organizacyjnego.

Trochę statystyk
Są także inne, pozasportowe rekordy. Przychód ze sprzedaży biletów był trzykrotnie wyższy niż pierwotnie planowano. Frekwencja na trybunach, na których zasiadło łącznie 22 tys. osób wyniosła 95 proc.
Przy organizacji pracowały 103 osoby, 1000 wolontariuszy, zaangażowanych było 78 firm.

Sopot jak Monte Carlo
Bardzo pozytywne opinie zyskały nie tylko same zawody i hala, ale także miasto Sopot
- Sopot jest miastem zupełnie wyjątkowym, a wiem co mówię, bo sam mieszkam w Monte Carlo – powiedział Nick Davis.

Kolejne wydarzenia w Sopocie i ERGO ARENIE
- Przekonaliśmy się, że mieszkańcy chcą oglądać lekkoatletykę. Dlatego będziemy wspólnie z SKLA aplikować o organizację w 2016 roku lekkoatletycznych Mistrzostw Polski na Stadionie Leśnym – zadeklarował Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu. - Myślimy także o zawodach międzynarodowych, jak m.in. sztafety czy przełaje.
Dzięki takim wydarzeniom jak Mistrzostwa trafiamy z promocją do mediów zagranicznych. I tak chcemy się promować – poprzez sport i kulturę na najwyższym poziomie.
Dlatego już w sierpniu tego roku do Sopotu powraca wielki tenis. Na początek będzie to turniej rangi challenger o z pulą nagród wartości 150 000 dolarów. W ciągu trzech lat chcielibyśmy dojść do turnieju ATP 250, a za pięć lat – ATP 500.
Chcemy także podnosić rangę turnieju w skokach przez przeszkody na sopockim Hipodromie CSIO oraz powrócić z drużyną koszykówki męskiej do rozgrywek Euroligi.
A już 22 marca w ERGO ARENIE Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, 7 czerwca mecz Polska – Niemcy w piłce ręcznej, a we wrześniu – Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn.

ROZWIŃ

                   
         
                   

Biuletyn jest ujednoliconym systemem stron, stworzonym w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej. Zawiera treści dotyczące Urzędu Miasta, Samorządu, organizacji pozarządowych, prawa lokalnego - w tym uchwał i zarządzeń, budżetu i majątku miasta, zamówień publicznych, ofert pracy i innych.

Konkursy dla uczniów

Sopot rozpoczyna realizację projektu „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczanie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach Woj. Pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i Sopocie”.

Ważnym elementem projektu są także działania edukacyjne i kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Dlatego zapraszamy do udziału w dwóch konkursach – fotograficznym i literackim. Oba konkursy skierowane są do uczniów sopockich szkół.

 

WIĘCEJ

Karta sopocka

Karta Sopocka – czyli karta, którą każdy mieszkaniec kurortu może wyrobić w Urzędzie Miasta – upoważnia do skorzystania ze zniżek w blisko stu obiektach. Rabaty dotyczą głównie lokali gastronomicznych, hoteli, obiektów kulturalnych i sportowych oraz licznych usług, w tym usług medycznych, w wybranych sopockich placówkach.

 

ZAMÓW KARTĘ SOPOCKĄ

WIĘCEJ

Przetargi na sprzedaż lokali

Newsletter

Dodaj się do newsletter


Email: DODAJ

Organizacje pozarządowe

 

Działania Sopotu w celu poprawy jakości życia seniorów są kompleksowe i zróżnicowane. Każdy z wydziałów przygotowując ofertę dla osób starszych, przygotowuje ją w oparciu o pochodzącą z badań wiedzę na temat zróżnicowanych oczekiwań i potrzeb seniorów. Osoby w wieku emerytalnym stanowią ok. 25% wszystkich mieszkańców Sopotu.

WIĘCEJ

kalendarz.jpg

GODZINY PRACY

  

poniedziałek  10.00 - 18.00
   
wtorek, środa, czwartek  8.00 - 16.00
   
piątek  7.30 - 15.30
   
Kancelaria Ogólna  7.30 - 15.30
   

Miejski rzecznik konsumentów 

Obecnie Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów jest nieczynne. Porad można zasięgać w:
Pomorskim Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej
ul. Konopnickiej 4, 58 341 08 77
lub
na Infolinii Konsumenckiej
801 440 220 lub 22 290 86 16
w godzinach 8.00-18.00
porady@dlakonsumentow.pl
   
Uzgadnianie dokumentacji projektowej  poniedziałek 10.00-18.00 oraz wtorek 08.00 – 16.00
   
Archiwum  poniedziałek 10.00 – 16.00, wtorek-piątek 08.00 – 14.00
WIĘCEJ

Strefa_turysty.jpg

© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO