WZDŁUŻ TRÓJMIEJSKICH RZEK

Wzdłuż trójmiejskich rzek - pobierz plik

Wzdłuż trójmiejskich rzek.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Wzdłuż trójmiejskich rzek.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Wzdłuż trójmiejskich rzek - informacje

 

Długość: 39 300 m

Różnica wysokości: 165 m

Poziom trudności: Trudny

 

Średni czas przejazdu: 4 h

Nawierzchnia: Szutrowa/Bitumiczna

Inne: Możliwe przeprawy przez rzekę

Powrót do przeglądu tras.

Wzdłuż trójmiejskich rzek - opis trasy

Trasa prowadzi wzdłuż potoków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Charakteryzuje się dużą liczbą przewyższeń oraz kilkoma mokrymi przeprawami przez rzekę.

 

Wycieczkę rozpoczynamy w Sopocie przy ul. Reja, gdzie po lewej stronie możemy nacieszyć oczy malowniczym stawem. Po dojechaniu do końca ogródków działkowych skręcamy w lewo i dalej poruszamy się czarnym szlakiem aż do ul. Spacerowej. Dojeżdżamy drogą szutrową do Owczarni, a następnie kierujemy się Doliną Świeżej Wody wzdłuż Prochowego Potoku do oliwskiej Kuźni.

 

Kolejnym odcinkiem jest Droga Marnych Mostów, którą poruszamy się wzdłuż Potoku Czystej Wody. Po dojechaniu do Starego Ogrodu skręcamy w Dolinę Zajączkowskiego Potoku, a następnie w Dolinę Bobrów, którą dotrzemy do Złotej Karczmy.

 

Ze Złotej Karczmy kierujemy się do Sanktuarium Matemblewskiego, przy którym przepływa Potok Strzyża – jedziemy wzdłuż niego aż do źródeł. Potem odbijamy w lewo, a po przekroczeniu torów kolejowych wracamy drogami dawnego poligonu wojskowego. Z poligonu zjeżdżamy przez Matemblewo i Al. Żołnierzy Wyklętych.  Ulicą Wita Stwosza dojeżdżamy do Oliwy, gdzie mijając stawy potoku oliwskiego trafiamy na trasę nadmorską. Do centrum Sopotu wracamy wzdłuż plaży.

 

Dojazd:

Na miejsce startu trasy dojedziemy komfortowo drogami rowerowymi zarówno z Sopotu jak i Gdańska czy Gdyni. Możliwy też dojazd pociągami SKM do stacji Sopot Wyścigi.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO