Żuławskie klimaty - pobierz plik

Żuławskie klimaty.gpx - pobierz plik z rozszerzeniem .gpx

Żuławskie klimaty.zip - pobierz spakowany plik z rozszerzeniem .zip

Żuławskie klimaty - informacje

 

Długość: 93 700 m

Różnica wysokości: 38 m

Poziom trudności: Średni

 

Średni czas przejazdu: 10 h

Nawierzchnia: Bitumiczna

Inne:Trasa szosowa, w dużej części w ruchu ulicznym

Powrót do przeglądu tras.

Żuławskie klimaty - opis trasy

Trasa prowadzi malowniczymi drogami Żuław Wiślanych. Jest to długi, całodniowy odcinek, którego kulminacją jest przekop Wisły z położonymi po obu stronach ptasimi rezerwatami.

 

Wyruszamy spod przystanku SKM Kamienny Potok, a następnie poruszamy się ul. Armii Krajowej i Al. Grunwaldzką do centrum Gdańska. Stamtąd jedziemy do Cedrów Wielkich przez Bramę Nizinną oraz brzegiem Motławy. Po drodze mijamy kilka zabytkowych domów podcieniowych.

 

Do Wisły docieramy w miejscowości Leszkowy, następnie by wzdłuż jej przekopu mkniemy ku ujściu. Po drodze obejrzeć można dawne koryto Wisły biegnące równolegle do przekopu. W Przegalinie podziwiamy czynną śluzę, a przy odrobinie szczęścia można natknąć się na przepływającą barkę. Przy promie samochodowym można udać się w stronę Sobieszewa lub odbić w kierunku rezerwatu.

 

Wracając z Sobieszewa mijamy mieniącą się w blasku słońca rafinerię. Z centrum Gdańska kierujemy się Al. Hallera w kierunku morza. Do punktu startu wracamy trasą nadmorską.

 

Dojazd:

 

Podobnie jak wcześniejsze trasy, możemy ją rozpocząć w dowolnym miejscu Sopotu. Dla osób, dla których ten dystans byłby za długi istnieje możliwość dojazdu pociągami SKM do centrum Gdańska.

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO